FJ TEAM SERVICES INC. (Corporation# 10510033) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 24, 2017.
| Corporation ID | 10510033 |
| Business Number | 783412489 |
| Corporation Name | FJ TEAM SERVICES INC. |
| Registered Office Address |
159 Elmhurst Drive Etobicoke ON M9W 2K8 |
| Incorporation Date | 2017-11-24 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| JUAN ANTONIO LOPEZ VEGA | 159 ELMHURST DRIVE, ETOBICOKE ON M9W 2K8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2017-11-24 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2017-11-24 | current | 159 Elmhurst Drive, Etobicoke, ON M9W 2K8 |
| Name | 2017-11-24 | current | FJ TEAM SERVICES INC. |
| Status | 2017-11-24 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-11-24 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-11-24 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-11-24 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Jala Aguilar Services Inc. | 159 Elmhurst Drive, Etobicoke, ON M9W 2K8 | 2019-03-28 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12155567 Canada Inc. | 5 - 7003 Steeles Avenue West, Toronto, ON M9W 0A2 | 2020-06-25 |
| Raizel Productions Inc. | 7001 Steeles Ave W, Unit 20, Toronto, ON M9W 0A2 | 2019-11-20 |
| Solomo Media Inc. | Unit#11, 7003 Steeles Ave W, Etobicoke, ON M9W 0A2 | 2019-09-14 |
| Tkg Recruiting Services Inc. | 7001, 18, Etobicoke, ON M9W 0A2 | 2019-06-27 |
| Rpatech Corporation | 7001 Steeles Avenue West, Suite 18, Toronto, ON M9W 0A2 | 2019-06-25 |
| Sunlyte Led Lighting Solutions Ltd. | 19 - 7001 Steeles Ave. West, Toronto, ON M9W 0A2 | 2016-08-04 |
| Vedic Holistic Living of Canada | 7001 Steeles Ave. West, #18, Toronto, ON M9W 0A2 | 2016-07-07 |
| Vital Radiology Services Canada Inc. | 7001 Steeles Avenue West, Suite 18, Toronto, ON M9W 0A2 | 2016-05-06 |
| Canada-india Friendship Group Inc. | 7001 Steeles Avenue West, Suite 18, Toronto, ON M9W 0A2 | 2014-07-23 |
| Jai Mata Di Entertainment Inc. | 19-7001 Steeles Avenue West, Toronto, ON M9W 0A2 | 2013-04-12 |
| Find all corporations in postal code M9W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| JUAN ANTONIO LOPEZ VEGA | 159 ELMHURST DRIVE, ETOBICOKE ON M9W 2K8, Canada |
| City | ETOBICOKE |
| Post Code | M9W 2K8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Countertop Pro Team Association Comptoir Pro Team | 5636 Main Street, Manotick, ON K4M 1A3 | 2010-08-26 |
| Team Jeremy Real Estate Team Ltd. | 97 Tideland Drive, Brampton, ON L7A 2V8 | 2018-11-15 |
| Les Equipements De Serigraphie Team Inc. | 491 Deslauriers, St-laurent, QC H4N 1W5 | 1994-12-20 |
| Importation's R. Team Inc. | 94 Clairette, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 2L5 | 2013-01-09 |
| Consultant En Demenagements & Charroi T.h.e. A-team Inc. | 693 Raymond Street, Lasalle, QC H8P 3L1 | 1984-08-02 |
| Bos Electrical Services Team Ltd. | 701 Franklyn Rd, Lumby, BC V0E 2G7 | 2020-11-05 |
| Sky Team Technology Services Inc. | #1147, Indian Head, SK S0G 2K0 | 2008-08-25 |
| A Team Limousine Services Inc. | 2353 Wildwood Crescent, Pickering, ON L1X 2N1 | 2018-09-10 |
| Team A Moving Services Inc. | C-1991 St. Laurent Blvd, Ottawa, ON K1G 1A3 | 2020-03-03 |
| Team Truckload Services Inc. | 2316 Bevan Crescent, Abbotsford, BC V2T 3Z7 | 2002-12-30 |
Please comment or provide details below to improve the information on FJ TEAM SERVICES INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.