Dab Superstore Ltd. (Corporation# 10508306) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2017.
| Corporation ID | 10508306 |
| Business Number | 782990519 |
| Corporation Name | Dab Superstore Ltd. |
| Registered Office Address |
36 Tara Crescent Thorold ON L2V 4M1 |
| Incorporation Date | 2017-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Andrew LeMaire | 36 Tara Crescent, Thorold ON L2V 4M1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2017-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2017-11-23 | current | 36 Tara Crescent, Thorold, ON L2V 4M1 |
| Name | 2017-11-23 | current | Dab Superstore Ltd. |
| Status | 2017-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Community Growth Accelerator Network | 20 Pine Street North, Studio A, Thorold, ON L2V 0A1 | 1998-11-12 |
| 11527843 Canada Inc. | 107 Tuliptree Road, Thorold, ON L2V 0A5 | 2019-07-22 |
| Trending Love Media Inc. | 96 Tuliptree Rd., Thorold, ON L2V 0A5 | 2016-02-08 |
| Moderntronics Inc. | 99 Tuliptree Road, Thorold, ON L2V 0A5 | 2007-06-13 |
| Assure Nde Inc. | 36 Tuliptree Road, Thorold, ON L2V 0A6 | 2020-11-12 |
| 11156438 Canada Inc. | 178 Winterberry Boulevard, Thorold, ON L2V 0A6 | 2018-12-19 |
| Athletes Pursuing Excellence Inc. | 176 Winterberry Boulevard, Thorold, ON L2V 0A6 | 2018-08-01 |
| Corps Professional Solutions Inc. | 75 Tuliptree Road, Thorold, ON L2V 0A6 | 2011-02-18 |
| Jomalca General Maintenance Service Inc. | 59 Tuliptree Road, Thorold, ON L2V 0A6 | 2010-09-10 |
| 8258970 Canada Inc. | 75 Tuliptree Road, Thorold, ON L2V 0A6 | 2012-07-24 |
| Find all corporations in postal code L2V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Andrew LeMaire | 36 Tara Crescent, Thorold ON L2V 4M1, Canada |
| City | Thorold |
| Post Code | L2V 4M1 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Durabuilt Windows & Doors Superstore Inc. | 209, 2920 Calgary Trail Nw, Edmonton, AB T6J 2G8 | |
| Pickleball Superstore Inc. | 101-120 Sonnenschein Way, Saskatoon, SK S7M 0W2 | 2020-10-15 |
| Optical Superstore Inc. | 37 Pondhawk Way, Ottawa, ON K2J 5Z2 | 2016-11-22 |
| Beulah African Superstore Inc. | 43 Waterville Way, Caledon, ON L7C 2H1 | 2018-07-16 |
| V-desi Superstore Inc. | 721 Massimo Crescent, Windsor, ON N9G 3C7 | 2019-07-24 |
| Consumers Distributing Superstore Inc. | 25 Sheppard Ave W, Toronto, ON M2H 6S6 | 2012-03-02 |
| My Decor Superstore Inc. | 400 Creditstone Rd, Unit #38, Concord, ON L4K 3Z3 | 2018-12-22 |
| The Led Superstore Corp. | 2867 Mangin Cres, Windsor, ON N9E 4K8 | 2007-02-26 |
| The Nutrition Superstore Inc. | 110 Markville Road, Markham, ON L3R 4V6 | 1998-11-20 |
| Smart Superstore Inc. | 1205 Cyprus Road, Kingston, ON K7K 7K4 | 2020-12-07 |
Please comment or provide details below to improve the information on Dab Superstore Ltd..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.