10353612 CANADA INC. (Corporation# 10353612) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 4, 2017.
| Corporation ID | 10353612 |
| Business Number | 700275126 |
| Corporation Name | 10353612 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
6524 Mackle Road CГґte Saint-luc QC H4W 3J9 |
| Incorporation Date | 2017-08-04 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Erwin Luden | 6524 Mackle Rd., Côte Saint-Luc QC H4W 3J9, Canada |
| Mark Luden | 46 Saddlebrook, Ottawa ON K2G 5N4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2017-08-04 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-02-08 | current | 6524 Mackle Road, CГґte Saint-luc, QC H4W 3J9 |
| Address | 2017-08-04 | 2018-02-08 | 1 Westmount Square, Suite 1001, Westmount, QC H3Z 2P9 |
| Name | 2017-08-04 | current | 10353612 CANADA INC. |
| Status | 2020-02-11 | current | Active / Actif |
| Status | 2020-01-14 | 2020-02-11 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2017-08-04 | 2020-01-14 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-08-04 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-08-01 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2017-10-03 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2017-10-03 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 6524 Mackle Road |
| City | CГґte Saint-Luc |
| Province | QC |
| Postal Code | H4W 3J9 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 9957316 Canada Inc. | 6570 Mackle Road, Cote St. Luc, QC H4W 3J9 | 2016-10-25 |
| 8507538 Canada Inc. | 6586 Mackle Road, CГґte Saint-luc, QC H4W 3J9 | 2013-05-01 |
| Glucoaid International Inc. | 6534 Mackle Road, Cote St. Luc, QC H4W 3J9 | 2011-08-23 |
| Judy Hagshi Medical Services Inc. | 6548 Mackle Road, Cote St-luc, QC H4W 3J9 | 2011-08-23 |
| 7819021 Canada Inc. | 6568 Mackle Road, Cote St. Luc, QC H4W 3J9 | 2011-03-29 |
| Global Qode Inc. | 6620 Mackle, Cote St Luc, QC H4W 3J9 | 2010-10-20 |
| Wiseway Computers Inc. | 6580 Mackle, Cote St-luc, QC H4W 3J9 | 2008-10-15 |
| Consultation Gonetiq Inc. | 6556 Mackle Road, Cote St. Luc, QC H4W 3J9 | 2005-12-09 |
| M. Marvin Libman & Assoc. Consulting Inc. | 6566 Mackle Road, Montreal, QC H4W 3J9 | 2001-01-10 |
| 3289389 Canada Inc. | 6608 Mackle, Cote St-luc, QC H4W 3J9 | 1996-08-26 |
| Find all corporations in postal code H4W 3J9 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Erwin Luden | 6524 Mackle Rd., Côte Saint-Luc QC H4W 3J9, Canada |
| Mark Luden | 46 Saddlebrook, Ottawa ON K2G 5N4, Canada |
| City | CГґte Saint-Luc |
| Post Code | H4W 3J9 |
Please comment or provide details below to improve the information on 10353612 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.