Barbaro Builds Ltd. (Corporation# 10352764) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 3, 2017.
| Corporation ID | 10352764 |
| Business Number | 797816519 |
| Corporation Name | Barbaro Builds Ltd. |
| Registered Office Address |
25 Dalcairney Road Vaughan ON L6A 2J7 |
| Incorporation Date | 2017-08-03 |
| Corporation Status | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Gianni Barbaro | 25 Dalcairney Road, Vaughan ON L6A 2J7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2017-08-03 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2017-08-03 | current | 25 Dalcairney Road, Vaughan, ON L6A 2J7 |
| Name | 2017-08-03 | current | Barbaro Builds Ltd. |
| Status | 2020-01-14 | current | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2017-08-03 | 2020-01-14 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-08-03 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8916829 Canada Inc. | 303-9901 Keele St, Maple, ON L6A 0A1 | 2014-06-06 |
| 11853996 Canada Ltd. | 21 Colombo Crescent, Maple, ON L6A 0A3 | 2020-01-20 |
| 11155890 Canada Ltd. | 21 Colombo Cres., Maple, ON L6A 0A3 | 2018-12-19 |
| Temiseun Investment Company Limited | 27 Colombo Crescent, Vaughan, ON L6A 0A3 | 2017-04-23 |
| Honeywealth Foods Incorporated | 27 Colombo Crescent, Vaughan, ON L6A 0A3 | 2017-07-05 |
| Alexaa Web Services Incorporated | 9699 Jane Street, Unit#14, Vaughan, ON L6A 0A4 | 2018-11-21 |
| Anm Staffing Incorporated | 9699 Jane Street, Unit 14, Vaughan, ON L6A 0A4 | 2018-10-29 |
| 8976791 Canada Inc. | 22-9699 Jane Street, Maple, ON L6A 0A4 | 2014-08-01 |
| Woo-hoo Angel Services Corp. | 9a-9699 Jane Street, Vaughan, ON L6A 0A5 | 2020-07-12 |
| 9484329 Canada Inc. | 41 Treasure Hill Road, Maple, ON L6A 0A7 | 2015-10-22 |
| Find all corporations in postal code L6A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Gianni Barbaro | 25 Dalcairney Road, Vaughan ON L6A 2J7, Canada |
| City | Vaughan |
| Post Code | L6A 2J7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Wr Builds Inc. | 7740 Av. D'aubigny, MontrГ©al, QC H1K 1S4 | 2019-09-30 |
| Jonny Builds Inc. | 1a-112 Glebe Avenue, Ottawa, ON K1S 2C3 | 2013-07-16 |
| Voxel Builds Inc. | 55 Roadmaster Lane, Brampton, ON L7A 3A7 | 2015-10-11 |
| Inception Builds Inc. | 16 Mcadam Ave, Suite 1, Toronto, ON M6A 0B9 | 2019-06-10 |
| 40 Hour Builds Inc. | 80 Toronto Street, Barrie, ON L4N 1V2 | 2020-01-28 |
| Dream Builds Ltd. | 48 Martree Crescent, Brampton, ON L6V 4R3 | 2020-07-20 |
| Bailey's Builds and Renos Incorporated | 7303 Hwy 37, Tweed, ON K0K 3J0 | 2019-05-04 |
| The New Builds Corporation | 155 Cumberland Street, Ste. 1201, Toronto, ON M5R 1A2 | 2019-05-16 |
| Jackson-cantrill Custom Builds Inc. | Pbox 23, Gormley, ON L0H 1G0 | 2009-01-02 |
| Banjo's Builds Inc. | 1076 Sandringham Road, Woodville, ON K0M 2T0 | 2020-02-03 |
Please comment or provide details below to improve the information on Barbaro Builds Ltd..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.