10351300 CANADA LTD. (Corporation# 10351300) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 3, 2017.
| Corporation ID | 10351300 |
| Business Number | 700577323 |
| Corporation Name | 10351300 CANADA LTD. |
| Registered Office Address |
918 Dianne Ave Rockland ON K4K 1G8 |
| Incorporation Date | 2017-08-03 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ANTONIO PACHECO | 918 DIANNE AVE, ROCKLAND ON K4K 1G8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2017-08-03 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2017-08-03 | current | 918 Dianne Ave, Rockland, ON K4K 1G8 |
| Name | 2017-08-03 | current | 10351300 CANADA LTD. |
| Status | 2017-08-03 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-08-03 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11503073 Canada Inc. | 894 Lise Cr., Rockland, ON K4K 1G8 | 2019-07-08 |
| 11130455 Canada Centre | 903 Lise Crescent, Rockland, ON K4K 1G8 | 2018-12-05 |
| Rp Designworks Mechanical Design Incorporated | 918 Dianne Avenue, Rockland, ON K4K 1G8 | 2007-08-19 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11715623 Canada Inc. | 347 Quartz Street, Clarence-rockland, ON K4K 0A2 | 2019-11-01 |
| 11654225 Canada Inc. | 484 Crystal Court, Clarence-rockland, ON K4K 0A2 | 2019-09-29 |
| 10776645 Canada Corp. | 309 Quartz Ave, Rockland, ON K4K 0A2 | 2018-05-15 |
| 8831378 Canada Inc. | 497 Crystal Court, Rockland, ON K4K 0A2 | 2014-03-26 |
| 8424616 Canada Ltd. | 309, Quartz Ave, Rockland, ON K4K 0A2 | 2013-02-04 |
| Windstone Consulting Inc. | 473 Crystal Court, Rockland, ON K4K 0A2 | 2009-01-16 |
| Hardcoded Web Solutions Inc. | 465 Crystal Court, Rockland, ON K4K 0A2 | 2004-12-16 |
| Dknvision Holdings Inc. | 176 Jasper Crescent, Rockland, ON K4K 0A3 | 2020-08-11 |
| 11560484 Canada Inc. | 316 Quartz Street, Clarence-rockland, ON K4K 0A3 | 2019-08-08 |
| 10956694 Canada Inc. | 184 Jasper Crescent, Clarence-rockland, ON K4K 0A3 | 2018-08-22 |
| Find all corporations in postal code K4K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ANTONIO PACHECO | 918 DIANNE AVE, ROCKLAND ON K4K 1G8, Canada |
| City | ROCKLAND |
| Post Code | K4K 1G8 |
Please comment or provide details below to improve the information on 10351300 CANADA LTD..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.