CRM Recreation Management Corporation (Corporation# 10223778) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 5, 2017.
| Corporation ID | 10223778 |
| Business Number | 716139290 |
| Corporation Name | CRM Recreation Management Corporation |
| Registered Office Address |
165 Barber Dr Fort Mcmurray AB T9K 1X2 |
| Incorporation Date | 2017-05-05 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| cecilia romero | 165 Barber Dr, Fort McMurray AB T9K 1X2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2017-05-05 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2017-05-05 | current | 165 Barber Dr, Fort Mcmurray, AB T9K 1X2 |
| Name | 2017-05-05 | current | CRM Recreation Management Corporation |
| Status | 2019-10-12 | current | Active / Actif |
| Status | 2019-10-09 | 2019-10-12 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2017-05-05 | 2019-10-09 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-05-05 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 165 Barber Dr |
| City | Fort McMurray |
| Province | AB |
| Postal Code | T9K 1X2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Build & Believe Inc. | 29-98 Wilson Drive, Fort Mcmurray, AB T9K 0A1 | 2009-07-27 |
| Dymc Investments Inc. | 196 Parry Crescent, Fort Mcmurray, AB T9K 0A4 | 2015-08-17 |
| Mjni Projects Inc. | 196 Parry Crescent, Fort Mcmurray, AB T9K 0A4 | 2019-05-08 |
| Derive Solutions Inc. | 312 - 290 Plamondon Drive, Fort Mcmurray, AB T9K 0A5 | 2020-10-19 |
| Wfi- Whittle Family Inc. | 363 Plamondon Drive, Fort Mcmurray, AB T9K 0A7 | 2018-06-15 |
| Fort Mac Hockey Brothers Foundation | 196 Pliska Crescent, Fort Mcmurray, AB T9K 0A8 | 2019-08-08 |
| Alta Vista Homeowners Association Trujillo | 135 Pew Lane, Fort Mcmurray, AB T9K 0A8 | 2018-03-23 |
| Luxicate World Inc. | 309- 185 A Parsons Creek Drive, Fort Mcmurray, AB T9K 0B4 | 2020-06-05 |
| Africa Education Without Borders | 218-185a Parsons Creek Dr, Fort Mcmurray, AB T9K 0B4 | 2015-05-14 |
| Asian Entrepreneur Inc. | 7-237 Parsons Creek Dr, Fort Mcmurray, AB T9K 0B5 | 2017-05-18 |
| Find all corporations in postal code T9K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| cecilia romero | 165 Barber Dr, Fort McMurray AB T9K 1X2, Canada |
| City | Fort McMurray |
| Post Code | T9K 1X2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Trillium Recreation Management Inc. | 1202-500 Scarlett Road, Toronto, ON M9P 2S1 | 2020-09-23 |
| H.t. Slide Recreation Management Inc. | 2650 Queensview Drive, Suite 150, Ottawa, ON K2B 8H6 | |
| H.t. Slide Recreation Management Inc. | 2650 Queensview Drive, Suite 150, Ottawa, ON K2B 8H6 | 1987-01-09 |
| Cappelli Recreation Ltd. | 9810 D'auteuil, Montreal, QC H3L 2K1 | 1978-01-18 |
| Recreation Wheeler Inc. | 99 Bank Street, Suite 727, Ottawa, ON K1P 6B9 | 1978-04-11 |
| Panthere Sporting and Recreation Corporation | 693 Fifty Charles Street E., Toronto, ON M4Y 1T1 | 2001-10-31 |
| Regional Recreation Corporation of Wood Buffalo | 1 C.a. Knight Way, Fort Mcmurray, AB T9H 5C5 | 2013-06-10 |
| Canada Goldland Recreation Corporation | 128 Durham Street East, P. O Box 67, Walkerton, ON N0G 2V0 | 2020-10-28 |
| Cape Breton Health Recreation Complex Corporation | 1250 Grand Lake Road, Sydney, NS B1M 1A1 | 2007-10-15 |
| Massett Recreation Centre Charity Corporation | 162 Raven Avenue, Reserve No. 1, Old Massett, BC V0T 1M0 | 2000-05-30 |
Please comment or provide details below to improve the information on CRM Recreation Management Corporation.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.