Tony Belli Consulting Corporation (Corporation# 10222984) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 5, 2017.
| Corporation ID | 10222984 |
| Business Number | 716197090 |
| Corporation Name | Tony Belli Consulting Corporation |
| Registered Office Address |
55 Speers Road Suite 708 Oakville ON L6K 0H9 |
| Incorporation Date | 2017-05-05 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Antonio Belli | 55 Speers Road, Suite 708, Oakville ON L6K 0H9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2017-05-05 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2017-08-22 | current | 55 Speers Road, Suite 708, Oakville, ON L6K 0H9 |
| Address | 2017-05-05 | 2017-08-22 | 369 Morrish Road, Toronto, ON M1C 1E9 |
| Name | 2017-05-05 | current | Tony Belli Consulting Corporation |
| Status | 2017-05-05 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-05-05 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-01-03 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-01-03 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10565776 Canada Inc. | 55 Speers Road, #1205, Oakville, ON L6K 0H9 | 2018-01-03 |
| 11668781 Canada Ltd. | 55 Speers Road, Unit 1703, Oakville, ON L6K 0H9 | 2019-10-07 |
| Warpevo Technologies Inc. | 55 Speers Road, Unit 304, Oakville, ON L6K 0H9 | 2020-03-03 |
| Prime Window Coverings Inc. | 55 Speers Road, Oakville, ON L6K 0H9 | 2020-06-04 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Mf Steel Corporation | 1705-55 Speers Road, Oakville, ON L6K 0H9 | 2020-09-03 |
| Anekam Technology Inc. | 303b - 55 Speers Rd, Oakville, ON L6K 0H9 | 2018-10-10 |
| 10641081 Canada Inc. | 509- 55 Speers Road, Oakville, ON L6K 0H9 | 2018-02-20 |
| Vesbium Group Ltd. | 55 Speers Rd, Unit 1706, Oakville, ON L6K 0H9 | 2013-12-01 |
| Aa Optimal Tax Corp. | 71 Speers Road, Unit 17, Oakville, ON L6K 0H9 | 2020-12-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Fondation Des Lions Du Canada | 152 Wilson St., Oakville, ON L6K 0G6 | 1983-08-01 |
| Evergreen Ai Incorporated | 374 Tudor Ave, Oakville, ON L6K 0G8 | 2020-10-07 |
| Context Integration Systems, Inc. | 326 Tudor Avenue, Oakville, ON L6K 0G8 | 2005-12-05 |
| 12351684 Canada Inc. | 282 Tudor Avenue, Oakville, ON L6K 0G9 | 2020-09-18 |
| 8558540 Canada Inc. | 271 Rebecca Street, Oakville, ON L6K 0G9 | 2013-06-18 |
| 7576021 Canada Inc. | 233 Hanover Street, Oakville, ON L6K 0G9 | 2010-06-11 |
| Sunner Consulting Services Ltd. | 298 Tudor Avenue, Oakville, ON L6K 0G9 | 2008-05-21 |
| Rolai Investments Inc. | 253 Rebecca Street, Oakville, ON L6K 0G9 | 2004-10-21 |
| Sitara Group International Canada Inc. | 25 Lambert Common, Oakville, ON L6K 0H1 | 2017-04-18 |
| Kacers Ltd. | 263 Hanover Street, Oakville, ON L6K 0H3 | 2020-05-20 |
| Find all corporations in postal code L6K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Antonio Belli | 55 Speers Road, Suite 708, Oakville ON L6K 0H9, Canada |
| City | Oakville |
| Post Code | L6K 0H9 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + Oakville |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Les Entreprises De Textiles Sa-belli Inc. | 4274 St Lawrence Blvd., Montreal, QC H2W 1Z8 | 1985-05-24 |
| Tony Shoes Distribution Chaussures Tony Inc. | 1346 Greene Avenue, Westmount, QC H3Z 2B1 | 1989-08-21 |
| Les Aliments Pat & Tony Inc. | 1805 Boul. Industriel, Laval, QC H7S 1P5 | 1987-12-17 |
| Chaussures Tony Inc. | 1346 Greene Avenue, Westmount, QC H3Z 2B1 | 2000-01-13 |
| Г‰ducation Tony & Co. | 130 Rue Des Champs Г‰lysГ©es, QuГ©bec, QC G2G 1L4 | 2019-08-04 |
| Entrepreneurs De Confection De Vetements Pierre & Tony Inc. | 350 Louvain St. West, Suite 418, Montreal, QC H2N 2E8 | 1978-03-13 |
| Tony & Sons Bakery & Pastry 1981 Inc. | 2909 Rue Jolicoeur, Montreal, QC H4E 1Z2 | 1981-03-26 |
| Gestion Tony-dinko Ltee | 5790 Cote De Liesse Road, Montreal, QC | 1978-11-09 |
| L'organisation Des Disques Tony Green Ltee | 508 Cherrier, Montreal, QC H2L 1H3 | |
| Vetements De Sport ( Tony D. ) Golf & Co Inc. | 9600 Rue Meilleur, Chambre 650, Montreal, QC H2N 2E3 | 2002-01-03 |
Please comment or provide details below to improve the information on Tony Belli Consulting Corporation.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.